Вишиті вироби вимагають дбайливого догляду за ними. Це продовжить термін використання одягу і збереже його неповторність і красу.
- Для вишитого одягу рекомендується ручне прання. Вишиванку не можна кип’ятити, замочувати і викручувати, щоб уникнути пошкодження вишивки, а під час прання можна додати трохи солі для ефективності.
- Речі, які вишиті кольоровими нитками можна прати із використанням м’якого прального порошку але без відбілювання і тільки у теплій воді. Також можна використовувати мило чи мильну стружку. Перед пранням виріб бажано спочатку трішки замочити у воді із додаванням солі (на літр води1-2 чайні ложки солі). Після прання виріб ретельно прополоскати.
- Плями також можна вивести за допомогою засобу для виведення плям, який наноситься на кілька хвилин, після чого ретельно обполіскується. Будьте обережні з кольоровою вишивкою!
- Прати можна і в пральній машинці в режимі ручного або делікатного прання при температурі 30-40 ° у спеціальному мішечку для прання, вивернувши річ навиворіт. У жодному разі не перевантажуйте пральну машину, річ повинна переміщуватися вільно, інакше може постраждати колір вишивки і тканини, з’являться небажані смуги.
- При пранні в машинці або вручну, вироби з натуральних волокон потрібно ретельно полоскати, щоб після прання на тканині не залишалися миючі засоби, які призводять до старіння виробу через окислювальний ефект.
- Шифон потрібно прати вручну, не викручуючи. Вивішувати мокрим.
- Вишиванку не бажано викручувати. Краще скрутіть її разом із махровим рушником у рулет, щоби він впитав вологу, і вже після цього висушіть на рівній поверхні.
- Прасувати вироби потрібно помірно нагрітою праскою з вивороту, бажано через марлю.
- Дотримуйтесь цих простих правил догляду за вишитими речами і вони служитимуть довго як Вам, так і порадують своєю красою та барвами Ваших дітей та онуків.