Для прикраси вишивкою текстильних виробів або для створення вишитих картин можна використовувати нитки різних видів. Досвідчені майстрині радять вибирати м’які нитки. При цьому їх товщина повинна бути трохи більше товщини тканини. Тоді отриманий візерунок буде виглядати об’ємним і рельєфним.

Вишивальні нитки муліне.

Муліне — це бавовняна нитка, складена в пасма по шість окремих пасом. Сучасна торговельна мережа пропонує вишивальницям широкий асортимент ниток муліне Нитки для вишивання. Огляд ниток для вишивки.різних кольорів і відтінків. В залежності від характеру малюнка їх можна використовувати в пасме, розділивши на окремі нитки або скрутивши нитка одного кольору з ниткою іншого. Всі фірми, що виробляють муліне, для зручності користування випускають карти кольорів своїх ниток. Маркування муліне за кольорами дуже зручна при підборі ниток для того чи іншого візерунка.

Кольорові бавовняні нитки.

У порівнянні з муліне кольорові бавовняні нитки відрізняються більшою м’якістю. На 100 % складаються з бавовни, в торговельній мережі вони поширюються невеликими мотками, що складаються з однієї довгої нитки певного кольору чи тону.

 

Кручені вишивальні нитки.

Нитки для вишивання. Огляд ниток для вишивки.Кручені нитки, призначені для вишивання, роблять з бавовни. Найчастіше їх застосовують для вишивання узорів у техніці рішельє та гладі, а також для створення вишитих монограм та виконання декоративних швів. У цих цілях рекомендується вибирати нитки № 12, 16, 20, 25, 30 35.

М’які вишивальні нитки.

М’які вишивальні нитки виготовляють із бавовни. Вони мають порівняно велику товщину, а тому з їх допомогою можна надати деталей узору необхідну об’ємність і опуклість. У зв’язку з цим нитки подібного типу часто застосовують у художній вишивці для створення багатоколірних пейзажів і натюрмортів. При цьому в якості основи найкраще брати щільну тканину. Такі нитки вибирають також, якщо необхідно виконати обмотувальні або шнурковые шви.

 

Килимові нитки.

Килимові нитки виготовляють з натуральної вовни. Вони призначені для вишивання гобеленів рахунковими стібками. Особливо ефектними виглядають вишивки, виконані килимовою вовняною ниткою, змішаної з люрексом. Оригінально виглядає вишивка килимовими нитками в техніці хардангер.

 

Тонка вовняна нитка.

Вовняні нитки невеликої товщини використовують при вишиванні, склавши їх удвічі. При цьому їх можна використовувати в поєднанні з нитками якого-небудь іншого виду. Крім того, тонку вовняну пряжу нерідко застосовують для вишивання шерстю щільним тканинам. Узори, виконані вовною, виглядають надзвичайно красиво.

 

Лляні нитки.

Як випливає з назви, ці нитки виготовляють з натурального льону. Вони відрізняються досить високою міцністю і щільністю. Лляні нитки чудово підходять для вишивання скандинавських мотивів, а також узорів у техніці рішель.

 

Шовкові і синтетичні (віскозні) нитки.

Нитки для вишивання. Огляд ниток для вишивки.Такі нитки мають невелику товщину і мають досить вираженим блиском. Працювати з ними надзвичайно складно, а тому їх найчастіше вибирають для вишивання досвідчені рукодільниці. Для виконання візерунка на щільної тканини брати шовкові або віскозні нитки не рекомендується.

Металізовані нитки.

Для створення ефектної і виразною вишивки, крім звичайних ниток, можна використовувати металізовані. Варто зауважити, що працювати з такими нитками нелегко. Проте досвідчені майстрині, в повній мірі володіють навичками створення вишитих візерунків, можуть сміливо використовувати їх. Такі нитки часто застосовуються при вишиванні контурних мотивів у хардангере, а також у російській прорізної гладі і рішельє.

В даний час промисловість пропонує широкий вибір призначених для вишивання тонких металізованих ниток різної товщини і різноманітних кольорів і відтінків. На сучасному ринку особливою популярністю користуються нитки кількох торгових марок. Нижче наведено їх опис.

«Lame Anchor».

Сучасна торговельна мережа пропонує майстриням шість відтінків металізованих ниток «Lame Anchor». Вони відрізняються гладкою і шовковистою текстурою і підходять для вишивання не тільки великих, а й дрібних деталей малюнка.

 

Кручена «Gamma».

Кручені металізовані нитки «Gamma» представлені у продажу палітрою з 20 кольорів, в тому числі 3 види меланжевого фарбування (м’який перехід від тону до тону в одній кольоровій гамі). Нитки упаковані в пасма по 8 м, кожна нитка складається з шести пасом, які можна легко відокремити.

При вишиванні металізовані нитки «Gamma» використовують самостійно або в поєднанні з бавовняним муліне. Нитки м’які, добре лягають на канву.

Кручена «DMC».

Колірна палітра кручених металізованих ниток, що випускаються під маркою «DMC», представлена 11 відтінками. Моток складається з 6 окремих пасм, які при необхідності можна легко розділити на окремі нитки. Часто при вишиванні металізовані нитки «DMC» використовують у поєднанні з бавовняним муліне.

Кручена «Madeira № 10».

Нитки для вишивання. Огляд ниток для вишивки.Палітра металізованих кручених ниток «Madeira № 10» включає 20 різних відтінків. Нитки неразделяемые і відрізняються порівняно великою товщиною. А тому їх застосовують самостійно, не поєднуючи з нитками якого-небудь іншого виду.

«Madeira № 20».

Колірна гамма металізованих ниток «Madeira № 20» складається з трьох тонів. Такі нитки мають приглушений блиск. Їх часто використовують у вишивці для додання ледь помітного сяйва деталей узору.

Промисловість випускає металізовані нитки «Madeira № 20» у котушках. Це неподільні нитки, які при необхідності можна поєднувати з нитками інших типів (наприклад, бавовняне муліне).

«Anchor Reflecta».

У торговельній мережі металізовані нитки «Anchor Reflecta» поширюються в котушках по 100 м. Це робить зручним їх зберігання. Нитки «Anchor Reflecta» відрізняються міцністю. Крім того, працювати з ними нескладно навіть початківцям вишивальницям.

«Kreinik».

Металізовані нитки «Kreinik» надходять у торговельну мережу у вигляді тонких кручених шнурів, укладені в котушку. Їх часто використовують для додання окремих елементів композиції об’ємності і рельєфності. Можна застосовувати як самостійно, так і в поєднанні з нитками іншого виду. Таким чином отримують ефектні кольорові переходи, значно прикрашають вишитий візерунок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *